Nowoczesny dom parterowy do 100 m² bez garażu - projekt efektowny z katalogu Muratora

Nowoczesny dom parterowy do 100 m² bez garażu - projekt efektowny z katalogu Muratora
Autor Karolina Błaszczyk
Karolina Błaszczyk08.04.2024 | 4 min.

Projekt domu Efektowny to ciekawa propozycja nowoczesnego domu parterowego o powierzchni 94 m2, bez garażu, zamieszczona w katalogu domów jednorodzinnych Muratora. Budynek wyróżnia się oryginalnym kształtem z charakterystycznym wykuszem od strony ogrodu oraz efektownym wykończeniem elewacji. Wnętrze zaprojektowano funkcjonalnie, z dużym, jasnym salonem i 3 sypialniami. Projekt domu bez garażu idealnie sprawdzi się dla 4-osobowej rodziny poszukującej nowoczesnego, kompaktowego domu o ciekawej architekturze.

Projekt domu Efektowny - parterowy z ciekawym kształtem

Projekt domu Efektowny z katalogu domów jednorodzinnych Muratora to propozycja nowoczesnego domu parterowego o powierzchni 94 m2, bez garażu. Budynek wyróżnia się oryginalnym, niebanalnym kształtem z charakterystycznym wykuszem od strony ogrodu.

Od frontu dom prezentuje się dość klasycznie - prostokątna bryła z dwuspadowym dachem. Jednak przy samym wejściu widać już przełamanie w dachu, a drzwi prowadzące do wnętrza umieszczone są w niszy, do której trzeba wejść po schodkach. To dodaje uroku całej konstrukcji.

Najciekawszy element stanowi wsparte na słupach przeszklone wykończenie od strony ogrodu. Ten charakterystyczny wykusz, mocno doświetlający wnętrze domu, sprawia, że projekt wyróżnia się spośród typowych domów parterowych.

Ciekawe wykończenie elewacji

Projekt domu Efektowny zachwyca nie tylko kształtem, ale i wykończeniem. Na elewacji dominują odcienie bieli i szarości. Ściany pokryto gładkim tynkiem, a większość detali wykonano z imitacji drewna. To bardzo stylowe i ponadczasowe połączenie.

Drewnopodobny materiał został wykorzystany przede wszystkim do wykończenia wykusza od strony ogrodu, ale także do obramowania okien, drzwi i schodków przy wejściu. Kontrastuje on z jasnym tynkiem, podkreślając charakterystyczne elementy domu.

Wnętrze domu Efektowny - duży, jasny salon i 3 sypialnie

Wnętrze projektu domu Efektowny zaplanowano funkcjonalnie, z myślą o 4-osobowej rodzinie. Sercem domu jest przestronny, jasny salon połączony z jadalnią. Duże przeszklenia, a zwłaszcza okna w wykuszu, sprawiają, że jest to bardzo nasłonecznione pomieszczenie.

Oprócz salonu dom posiada 3 sypialnie - jedną większą dla rodziców i dwie mniejsze dla dzieci. W projekcie przewidziano też oddzielną, funkcjonalną kuchnię, łazienkę, pralnię, kotłownię, przedsionek i korytarz.

Projekt Efektowny to idealna propozycja dla rodziny 2+2, która poszukuje stylowego, kompaktowego domu parterowego o ciekawej architekturze i funkcjonalnym układzie pomieszczeń.

Dane techniczne projektu domu Efektowny

  • Powierzchnia użytkowa: 94,2 m2
  • Kubatura: 663,7 m3
  • Liczba pokoi: 4
  • Wymiary działki: 22,10 x 17,60 m

Niewielki metraż i brak piętra sprawiają, że dom do 100 m2 bez garażu doskonale nadaje się na niewielką działkę. Dzięki kompaktowym wymiarom można go z powodzeniem wybudować nawet na wąskiej parceli o szerokości ok. 18-20 m.

Czytaj więcej: Projekt domu do 80 m2 z 3 pokojami - budowa w 2 etapach | Moje miejsce z katalogu Muratora

Charakterystyczny wykusz w projekcie domu Efektowny

Najbardziej charakterystycznym i efektownym elementem projektu jest wykusz od strony ogrodu. Duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza domu mnóstwo światła, tworząc jasny, przestronny salon.

Konstrukcja wykusza oparta jest na dwóch słupach. W środku znajdują się drzwi prowadzące na taras, a po bokach - duże okna. Całość wykończono imitacją drewna, która kontrastuje z jasnym tynkiem na ścianach.

Taki wykusz to bardzo funkcjonalne i stylowe rozwiązanie. Można w nim urządzić np. jadalnię i zjeść posiłek w otoczeniu zieleni z ogrodu. Duże przeszklenia sprzyjają także kontaktowi z najbliższymi.

Projekt domu Efektowny bez garażu z katalogu Muratora

Nowoczesny dom parterowy do 100 m² bez garażu - projekt efektowny z katalogu Muratora

Projekt domu jednorodzinnego Efektowny pochodzi z katalogu Muratora - jednego z największych wydawnictw projektowych w Polsce.

W katalogu Muratora znaleźć można setki ciekawych projektów domów jednorodzinnych w różnych stylach, o zróżnicowanych powierzchniach i układach pomieszczeń. Projekty te powstają we współpracy z uznanymi pracowniami architektonicznymi.

Projekt Efektowny zaprojektowała architekt Katarzyna Słupeczańska. To nowoczesny, parterowy dom bez garażu o powierzchni 94 m2, który wyróżnia się oryginalną bryłą i stylowym wykończeniem. Stanowi ciekawą alternatywę dla osób poszukujących kompaktowego domu o nietypowej architekturze.

Podsumowanie

Projekt domu Efektowny to ciekawa propozycja nowoczesnego domu parterowego bez garażu o powierzchni 94 m2, która została zamieszczona w katalogu domów jednorodzinnych Muratora. Budynek wyróżnia się oryginalną bryłą z charakterystycznym wykuszem, dużymi przeszkleniami i efektownym wykończeniem elewacji. Wnętrze zaplanowano funkcjonalnie z myślą o 4-osobowej rodzinie. Kluczowym pomieszczeniem jest przestronny, jasny salon połączony z jadalnią. Projekt zawiera również 3 sypialnie i niezbędne pomieszczenia użytkowe.

Dom do 100 m2 bez garażu ze względu na kompaktowe wymiary doskonale sprawdzi się na niewielkiej działce. Dzięki niebanalnej bryle i nowoczesnemu wystrojowi stanowi ciekawą alternatywę dla osób poszukujących niedużego, ale stylowego projektu domu o interesującej architekturze.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak założyć własną firmę budowlaną? Przewodnik od A do Z
  2. Kompleksowe rozwiązania do renowacji twoich bram, okien i drzwi
  3. Stan zero budynku - co obejmuje i jak wykonać odbiór stanu zerowego?
  4. Tuning samochodu - porady prawne, koszty, efekty
  5. Samochód używany - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Karolina Błaszczyk
Karolina Błaszczyk

Jestem osobą o szerokich zainteresowaniach. Lubię pisać na różne tematy na swoim blogu. Poruszam zagadnienia związane z budownictwem, sportem, fotowoltaiką czy motoryzacją. Staram się dzielić przydatnymi informacjami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły