Nietypowa stodoła w Dąbrowie Górniczej nad jeziorem zaskakuje solarnym dachem!

Nietypowa stodoła w Dąbrowie Górniczej nad jeziorem zaskakuje solarnym dachem!
Autor Karolina Błaszczyk
Karolina Błaszczyk20.04.2024 | 3 min.

Wyobraź sobie bajkową osadę nad brzegiem jeziora w Dąbrowie Górniczej. Wśród drzew i przyrody stoi kilka drewnianych domków i niepozorna nowoczesna stodoła z dachem... solarnym! Tak, to nie żart - ten nietuzinkowy kompleks eventowy Boho Pogoria to dzieło byłej tenisistki Pauli Kani-Choduń i jej męża. Panele fotowoltaiczne na dachu głównego budynku to nie tylko modny dzisiaj akcent, ale i ekologiczne rozwiązanie zasilające to miejsce.

Kompleks nad brzegiem jeziora Pogoria

Wyobraź sobie miejsce, w którym przyroda spotyka się z nowoczesnością. Stodoła pasywna w Dąbrowie Górniczej nad brzegiem malowniczego jeziora Pogoria to prawdziwa oaza spokoju i harmonii. Ten kompleks eventowy Boho Pogoria to dzieło byłej tenisistki Pauli Kani-Choduń i jej męża, którzy stworzyli tu wyjątkową przestrzeń do organizacji różnych uroczystości.

Na działce o powierzchni blisko hektara, otoczonej lasem i wodą, znajduje się sześć przytulnych, drewnianych domków oraz główny budynek - solarna stodoła. Cały teren tonie w zieleni, tworząc bajkowy klimat, w którym można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Właściciele dbali o każdy detal, by stodoła nad jeziorem była nie tylko piękna, ale także w pełni ekologiczna i przyjazna środowisku. Wszystkie obiekty zostały wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, szkło i stal.

Pasywne budynki z drewna i szkła

Jedną z głównych cech kompleksu Boho Pogoria jest jej charakter pasywny. Zarówno stodoła Dąbrowa Górnicza, jak i drewniane domki gościnne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i funkcjonowania. Wykorzystano tu najnowsze rozwiązania z zakresu budownictwa pasywnego.

 • Budynki są mocno docieplone wysokiej jakości materiałami
 • Ogrzewanie elektryczne na podczerwień
 • Klimatyzacja i wentylacja zapewniają komfort
 • Drewniane elewacje zostały ręcznie malowane przez właścicieli

Dzięki takiej konstrukcji, obiekty mają niewielkie zapotrzebowanie na energię, a i tak potrzebną ilość prądu w dużej mierze pokrywają z odnawialnych źródeł.

Właściciele zadbali również o piękno i naturalny styl budynków. Drewniane elewacje, przeszklone ściany i stylowe wnętrza tworzą przytulną i elegancką atmosferę, idealną na wszelkie uroczystości.

Czytaj więcej: Budowa taniego domu pasywnego w Polsce: Szok, to może zmienić wszystko!

Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu głównej stodoły

Zdjęcie Nietypowa stodoła w Dąbrowie Górniczej nad jeziorem zaskakuje solarnym dachem!

Sercem kompleksu jest oczywiście główny budynek - solarna stodoła Dąbrowa Górnicza. Ten obiekt zaskakuje nie tylko formą nawiązującą do dawnych spichlerzy, ale przede wszystkim rozwiązaniem na dachu. Cała powierzchnia dachu została pokryta panelami fotowoltaicznymi o mocy 50 kW!

 • Dach solarny to nowoczesne i ekologiczne źródło energii
 • Panele mają zmniejszyć rachunki za prąd
 • Idealne rozwiązanie dla obiektu pasywnego

Jak podkreślają właściciele, instalacja fotowoltaiczna ma w dużej mierze pokryć zapotrzebowanie energetyczne całego kompleksu. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim proekologiczne nastawienie.

Dach solarny doskonale komponuje się z nowoczesną bryłą budynku, tworząc harmonijną i spójną całość. To przykład, że można łączyć piękno architektury z dbałością o środowisko naturalne.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak założyć własną firmę budowlaną? Przewodnik od A do Z
 2. Kompleksowe rozwiązania do renowacji twoich bram, okien i drzwi
 3. Stan zero budynku - co obejmuje i jak wykonać odbiór stanu zerowego?
 4. Tuning samochodu - porady prawne, koszty, efekty
 5. Samochód używany - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Karolina Błaszczyk
Karolina Błaszczyk

Jestem osobą o szerokich zainteresowaniach. Lubię pisać na różne tematy na swoim blogu. Poruszam zagadnienia związane z budownictwem, sportem, fotowoltaiką czy motoryzacją. Staram się dzielić przydatnymi informacjami.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły