Nie tylko worki foliowe – co jeszcze produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które znajdują zastosowanie w licznych dziedzinach życia i gospodarki. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju konkretnego produktu oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Warto wspomnieć także o takich rzeczach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz wiele, wiele innych przedmiotów, z którymi mamy styczność w trakcie codziennego funkcjonowania.

Myślisz gdzie kupić worki foliowe i foliopaki? Zajrzyj do producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim dzieli się je pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są niezbędne do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To sprawia, że z łatwością można sprawdzić wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich konsumentów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Surowce używane do produkcji zmieniają się na przestrzeni lat. W ostatnim czasie wiodącym trendem jest styl życia, który polega na dbaniu o  środowisko. Aby pozostać na rynku wielu producentów podjęło decyzję, że chcą zastąpić do tej pory używane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu używa się półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to korzystne dla natury rozwiązanie, które zmniejsza wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji bardzo ważną rolę gra najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Na jakie rodzaje producenci dzielą worki foliowe?

Worki foliowe dostępne są w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o formę, kolor czy rozmiar. Niewiele osób zastanawia się z czego właściwie są wykonywane.Są dzielone na kilka typów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są tworzone z polietylenu o wysokiej gęstości. Są bardzo przyjemne w stosowaniu, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent małym kosztem jest w stanie stanąć na wysokości zadania i spełnić potrzeby konsumenckie wielu sklepów. Produkowane są są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są produkowane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas użytku nie wytwarzają żadnego hałasu. Niestety wiąże się to z wyższą ceną. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozpoznać swoje priorytety – ilość czy trwałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.