Łowy na dzikie zwierzęta – co powinien wiedzieć myśliwy?

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  sport na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś już amatorskim myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak zostać w ukryciu i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody w czasie naganki na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Staraj się do ostatniej chwili pozostać niezauważonym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Co jest zazwyczaj celem myśliwych?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to przeważnie te zwierzęta zostają priorytetem dla łowców. Zwierzęta te są niezwykle uważne, więc kiedy, wędrują trzeba ostrożnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale miej się na baczności. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z budową ciała swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która ubezpiecza je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz skorzystać z przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także użyteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz nabyć ją w sklepie lub zrobić samoróbkę. Ta zwierzyna ma także dobry słuch, więc staraj się unikać tworzenia typowo ludzkich dźwięków. Wybierając się na polowanie powinieneś zadbać o podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu aktywności.

Jaki ekwipunek na polowanie?

Standardowym dodatkiem jest lornetka. Będzie bez wątpienia bardzo przydatna podczas podglądania zwierzyny i przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo użyteczny jest wabik. Gdy zwierzę jest w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa – https://biuroponowa.pl/polowania-w-polsce/ organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te przebiegają z daleka od zwierzyny. To urządzenie powoduje, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować samodzielnie i grupowo co sprawia, że taka organizacja polowań może podnieść Twoją wiedzę i umiejętności. Najlepiej polować w czasie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.