Jak odpowiednio zamontować piłkochwyty na boisku?

Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Zapewniają to piłkochwyty, które często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak montować piłkochwyty? Czy dobrym pomysłem jest, aby nabyć taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Piłkochwyty – jakich błędów się wystrzegać?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system traci stabilność. Przez to słupki mogą nawet się przewrócić, stwarzając oczywiście ogromne zagrożenie. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, warto postawić na profesjonalną konstrukcję, która wyposażona jest w specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale też właściwe napięcie siatki.

O czym jeszcze należy pamiętać, montując piłkochwyty?

Żeby piłkochwyty spełniały dobrze swoją rolę, warto mocować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach przytwierdzonych do podłoża. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Należy zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach niezwykle dużo sklepów oferuje sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena jest bardzo kusząca, ale niestety bardzo często nie idzie to w parze z jakością. Z tego powodu najbardziej opłaca się zainwestować w piłkochwyty cenionych producentów, które na pewno świetnie spełnią swoje zadanie. Poświęcenie nieco większej ilości pieniędzy na pewno niezwykle szybko zwróci się jakością, jaką oferują dobre piłkochwyty.