Dostępne promocje bankowe — rodzaje

Banki coraz częściej organizują promocje, żeby zwerbować odbiorców do utworzenia nowego konta osobistego lub dobrania karty kredytowej. Często zdarzają się także oferty na pożyczki gotówkowe. W momencie gdy spełnimy wymagania promocji, możemy liczyć na wartościową nagrodę, a warunki promocyjne są naprawdę korzystne.
Tekst powstał w oparciu o informacje ze strony https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Jakie promocje proponują nam banki?

Najczęściej spotykanymi promocjami są te które dotyczą otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i regularnego korzystania z niego. Zazwyczaj benefitem za to jest gotówka lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednak nie ograniczają swoich działań do tego, co chwila możesz się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, jakie możesz dostać, są dużo lepsze niż za stworzenie regularnego konta, ale warunki są zwykle bardziej wymagające. Możesz także znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Gratyfikacją tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Zwykle banki w regulaminach promocji precyzują, że warunkiem do skorzystania z promocji jest potwierdzenie różnych zgód. Oznacza to, że banki lub firmy ,które posiadaj z nimi umowę będą miały możliwość dzwonić do Ciebie w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym można się spotkać, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta określoną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Jeśli wymagane są regularne wpłat,y wygodnym rozwiązaniem może się okazać zaplanowanie stałych przelewów na swoim koncie.

Następnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na określoną kwotę. Nieważne jak wiele będzie transakcji, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum zapisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest zrobienie określonej liczby płatności kartą. Podobnie do poprzedniego punktu, nie ma znaczenia na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich liczba. 

Coraz częściej banki oczekują również transakcji wykonanych telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane ze skorzystaniem z aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, lecz trzeba dysponować odpowiednim urządzeniem posiadającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, trzeba wykonać podaną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość sprawdzić, czy Twoje konto na pewno jest aktywne i uruchomić kartę.

Jakie korzyści płyną z promocji bankowych?

Nagrody mogą być takie jak gotówka, sprzęty elektroniczne, cashback lub vouchery. 

Im warunki promocji bankowej są łatwiejsze do spełnienia, tym zwykle nagroda jest mniejsza. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych sklepów. Spotyka się również bony paliwowe lub vouchery na usługi internetowe takie jak np. Tidal. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.